Gdzie jest PIT/B do PIT-36?

Dla wszystkich którzy zastanawiają się gdzie podział się załącznik PIT/B do PIT-36 podpowiem:
Po otwarciu PIT-36, pobranego z e-deklaracje.gov.pl mamy 6 stron do wypełnienia:

PIT-36 ma na początku 6 stron
PIT-36 ma na początku 6 stron

Ale gdy wpiszemy na ostatniej stronie ilość załączników PIT-B np. 1, to nagle pojawią się dwie dodatkowe strony z tym załącznikiem:

Dwie nowe strony to PIT/B
Dwie nowe strony to PIT/B

Eh jakie to banalne, no nie? Dlatego nie można po prostu ściągnąć PIT/B, bo bez PIT-36 i tak nie można byłoby go wysłać.

Podobnie jest z załącznikami PIT/D, PIT-2K, PIT/M, PIT/O, PIT/ZG, PIT/Z, SSE-R. NIP-1 i NIP-3 wciąż trzeba przesyłać pocztą lub zanieść osobiście, podpis elektroniczny tutaj się nie przyda.

40 odpowiedzi do “Gdzie jest PIT/B do PIT-36?”

 1. tylko polski fiskus mógł wymyślić druk który wypełnia się od końca – dodam że w oknie wypełniania druku pit-36 po lewej stronie są ikony – taka podwójna kartka – 4 od góry – ułatwia poruszanie po wszystkich stronach

 2. Wpisałem „1” przy pozycji 330 (PIT/B) oraz „1” w pozycji 334 (PIT/0). Dołączył się tylko PIT/0. Gdzie jest PIT/B?

 3. 2018 rok i za 2017 chuja, nie da się tam nic wpisać. wszystkie inne załączniki dodaje się bez problemu ale B nie. wpisanie 1 czy cokolwiek powoduje że nic się kurwa nie dzieje.
  Tu jest filmik na którym to widać:
  https://www.screencast.com/t/LozrNgzAFa
  Sprawdziłem na zupełnie różnych 2 komputerach z inną wersją windowsa. W obu zaktualizowałem e-deklaracje i adobe air.

 4. normalnie krew mnie zalewa, ale zapytam spokojnie… jak dołączyć PIT/B, bo każdy inny załącznik mogę w wyżej wymieniony sposób dołączyć, ale przy próbie dodania PIT B, pole 330 znika(wymazuje się), a załącznik nie zostaje dodany… Z góry dziękuję za odpowiedź

 5. Mamy 2018 i pole się automatycznie zeruje.
  Nie ma mozliwości dodania PIT/B….dziękujemy ci aktualizacjo programu.

  A tak chciałem żeby wpis sprzed 9 lat był wciaż aktualny.

 6. jest 2018, a Twój wpis nadal leczy nerwice podczas rozliczenia PIT, czy inteligencja tych u góry, którzy przygotowują te programy za grube miliony nie podpowiada im, że ten załącznik powinien pokazywać się jako dodatkowy lub automatycznie przenosić na dół zeznania ?????!!!!!!!

 7. W 2018 nadal aktualne 🙂 PIT/B wyświetla się tylko jeżeli w polu nr 1 PIT 36 wpiszecie swój NIP, w przypadku wpisania nr PESEL załącznik PIT/B i tak się nie wyświetli

  1. To uratowalo mi zycie, juz chcialem rzucic sie w przepasc kiedy glos w sluchawce infolini e-deklaracji powiedzial „jestes 32 w kolejce”. Dlaczego informacja o tym ze trzeba dac NIP nie wyswietla sie w memencie znikania wartosci z pola PIT-B? to pozostanie zagadka na wieki…

 8. Dzięki bardzo. Walczyłem z tym ze 2h i nie chciał się wyświetlić. Miałem wpisany pesel a nie nip.Dzięki jeszcze raz !!!

 9. Rok 2020 ….i problem nadal aktualny. Mąż siedział nad tym godzinę …. Dzięki Bogu mamy google i rozwiązałam problem;)

 10. Ja pier….,,,,, wciąż tyle komunikatów się wyświetla w PIT-36, a przy próbie dodatnia PIT/B nic konkretnego. Czy nie powinien pokazywać się komunikat, że musi być NIP a nie PESEL? Czy to takie trudne dopisać jeden mały komunikat? Co roczne rozliczenie to katorga. Przecież nikt nie ma ochoty pamiętać jak rozliczyć PIT-36 z PIT/B.
  Dziękuję za te porady bo znowu miałam ciśnienie 300/350. Już zeszło 🙂

Zostaw odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.