Gdzie jest PIT/B do PIT-36?

Dla wszystkich którzy zastanawiają się gdzie podział się załącznik PIT/B do PIT-36 podpowiem:
Po otwarciu PIT-36, pobranego z e-deklaracje.gov.pl mamy 6 stron do wypełnienia:

PIT-36 ma na początku 6 stron
PIT-36 ma na początku 6 stron

Ale gdy wpiszemy na ostatniej stronie ilość załączników PIT-B np. 1, to nagle pojawią się dwie dodatkowe strony z tym załącznikiem:

Dwie nowe strony to PIT/B
Dwie nowe strony to PIT/B

Eh jakie to banalne, no nie? Dlatego nie można po prostu ściągnąć PIT/B, bo bez PIT-36 i tak nie można byłoby go wysłać.

Podobnie jest z załącznikami PIT/D, PIT-2K, PIT/M, PIT/O, PIT/ZG, PIT/Z, SSE-R. NIP-1 i NIP-3 wciąż trzeba przesyłać pocztą lub zanieść osobiście, podpis elektroniczny tutaj się nie przyda.

42 odpowiedzi na “Gdzie jest PIT/B do PIT-36?”

 1. tylko polski fiskus mógł wymyślić druk który wypełnia się od końca – dodam że w oknie wypełniania druku pit-36 po lewej stronie są ikony – taka podwójna kartka – 4 od góry – ułatwia poruszanie po wszystkich stronach

 2. Wpisałem „1” przy pozycji 330 (PIT/B) oraz „1” w pozycji 334 (PIT/0). Dołączył się tylko PIT/0. Gdzie jest PIT/B?

 3. 2018 rok i za 2017 chuja, nie da się tam nic wpisać. wszystkie inne załączniki dodaje się bez problemu ale B nie. wpisanie 1 czy cokolwiek powoduje że nic się kurwa nie dzieje.
  Tu jest filmik na którym to widać:
  https://www.screencast.com/t/LozrNgzAFa
  Sprawdziłem na zupełnie różnych 2 komputerach z inną wersją windowsa. W obu zaktualizowałem e-deklaracje i adobe air.

 4. normalnie krew mnie zalewa, ale zapytam spokojnie… jak dołączyć PIT/B, bo każdy inny załącznik mogę w wyżej wymieniony sposób dołączyć, ale przy próbie dodania PIT B, pole 330 znika(wymazuje się), a załącznik nie zostaje dodany… Z góry dziękuję za odpowiedź

 5. Mamy 2018 i pole się automatycznie zeruje.
  Nie ma mozliwości dodania PIT/B….dziękujemy ci aktualizacjo programu.

  A tak chciałem żeby wpis sprzed 9 lat był wciaż aktualny.

 6. jest 2018, a Twój wpis nadal leczy nerwice podczas rozliczenia PIT, czy inteligencja tych u góry, którzy przygotowują te programy za grube miliony nie podpowiada im, że ten załącznik powinien pokazywać się jako dodatkowy lub automatycznie przenosić na dół zeznania ?????!!!!!!!

 7. Takie banalne… że co roku się z tym męczę, bo „zawsze coś”. Może warto by jeszcze dopisać, że musimy mieć zadeklarowany NIP a nie PESEL, bo inaczej wpisanie tej 1 w polu 330 absolutnie nic nie daje 🙁

 8. W 2018 nadal aktualne 🙂 PIT/B wyświetla się tylko jeżeli w polu nr 1 PIT 36 wpiszecie swój NIP, w przypadku wpisania nr PESEL załącznik PIT/B i tak się nie wyświetli

  1. To uratowalo mi zycie, juz chcialem rzucic sie w przepasc kiedy glos w sluchawce infolini e-deklaracji powiedzial „jestes 32 w kolejce”. Dlaczego informacja o tym ze trzeba dac NIP nie wyswietla sie w memencie znikania wartosci z pola PIT-B? to pozostanie zagadka na wieki…

  1. Dziękuję za podpowiedź. Rzeczywiście załącznik PIT B pojawia się dopiero po wpisaniu nr NIP. Eh. 🙂

 9. Dzięki bardzo. Walczyłem z tym ze 2h i nie chciał się wyświetlić. Miałem wpisany pesel a nie nip.Dzięki jeszcze raz !!!

 10. Rok 2020 ….i problem nadal aktualny. Mąż siedział nad tym godzinę …. Dzięki Bogu mamy google i rozwiązałam problem;)

 11. Ja pier….,,,,, wciąż tyle komunikatów się wyświetla w PIT-36, a przy próbie dodatnia PIT/B nic konkretnego. Czy nie powinien pokazywać się komunikat, że musi być NIP a nie PESEL? Czy to takie trudne dopisać jeden mały komunikat? Co roczne rozliczenie to katorga. Przecież nikt nie ma ochoty pamiętać jak rozliczyć PIT-36 z PIT/B.
  Dziękuję za te porady bo znowu miałam ciśnienie 300/350. Już zeszło 🙂

Zostaw odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.