Drogi World of Warcraft: Wrath of the Lich King w Polsce

Każdy kto chce kupić WOW:WotLK w Polsce powinnien się chwilę nad tym zastanowić, bo cena jest bardzo wygórowana. Widać, że chce ktoś zarobić na biednych polaczkach.

Przede wszystkim nie kupujmy w sklepie polskiego dystrybutora, czyli CD-Projektu. Na stronie sklep.gram.pl dodatek do WoW’a kosztuje jedyne 129,90 zł i to już po 'wirtualnej’ przecenie z 150zł! Wystarczy poszukać alternatywnych dostawców aby znaleźć tą samą płytkę DVD za 113,46zł, np. tutaj. No ale to wciąż przegięcie.

Wchodzę na stronę oficjalnych dostawców World of Warcraft (dostępnej na wow-europe.com) i widzę, że dla przykładu, w Anglii Wow’a możemy kupić w bardzo popularnej sieci sklepów komputerowych Game. Jeśli gramy w Wow’a to znamy przynajmniej podstawy języka angielskiego i nie trudno jest wyczytać z tej strony, że gra kosztuje tam jedynie 17.99 funtów (darmowa dostawa w UK). Co na dzień dzisiejszy wg google wynosi 85,56 „Polish Zloty”.

Wyższa cena w biedniejszym kraju? Nie kumam!
Wyższa cena w biedniejszym kraju? Nie kumam!

Czyli coś jest nie tak? Oficjalnie cena w Polsce ma wynosić 150zł, gdy w Anglii wynosi ona 85zł? Po niby obniżce 130zł w porównaniu do 85zł to jakieś 45zł więcej? Skąd ta różnica?

Jeśli jesteś graczem World of Warcraft to nie wierzę, że nie znasz kogoś kto mieszka w Anglii! Czy to wirtualny znajomy z gry, czy ktoś z rodziny, kto wyjechał tam do pracy, ale na pewno jest ktoś, kto może się przejść do najbliższego sklepu Game w Angli, kupić pudełko z dodatkiem, zczytać i wysłać kod smsem… Bo tylko to się liczy! Ten kod w pudełku. On będzie potrzebny w początkowej fazie. Pudełko z płytką może dojść później, ale kod będzie potrzebyn do ulepszenia kont gracza, tak jak to było w przypadku Burning Crusade (poprzedniego dodatku). Samą grę będze można ściągnąć jeszcze przed premierą bezpośrednio od Blizzarda.

Zostaw odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.