Play Fresh: Usługa Roaming

Dwie nowe usługi w Play Fresh

Dzisiaj w Play24 / Usługi małe zdziwionko, pojawiły się dwie nowe usługi:

  • Usługa Roaming 7 dni za 5zł – limit 30zł lub 7dni
  • Usługa Roaming 14 dni za 10 zł  – limit 60zł lub 14dni

Opis trochę zakręcony. Przeczytając go nawet dwa razy wciąż nie wiedziałem o co chodzi.  Wprowadzenie czegoś nowego nie odbyłoby się bez wpisu na blogu rzecznika, szybko wstukałem blogplay.pl i oto wpis z wczoraj opisujący nowe tajemnicze usługi.

Czyli o co chodzi? Chodzi o to aby zaoszczędzić korzystając z roamingu wydając wcześniej 5 lub 10 zł. Oszczędzamy 70% za smsy, mmsy i połączenia w roamingu w wybranych krajach UE. Jest jednak limit. Rabat działa tylko do czasu gdy wydamy 30 lub 60 zł. Opłaca się?

Jakby nie patrzeć jadąc za granicę zapłacimy tylko:

  • 1 min. wychodząca – 0,48 zł (normalnie 1,60zł)
  • 1 min. przychodząca – 0,222 zł (normalnie 74gr)
  • 1 SMS wychodzący – 0,162 zł (normalnie 54gr)
Należy pamiętać tylko o limicie. Z tego co widać w Play24 obie usługi można aktywować tylko raz (na 7 lub 14 dni), więc prawdopodobnie po wykorzystaniu limitu nie będzie można go ponowanie aktywować zanim nie minie jego termin ważności. Zatem na dwa tygodnie możemy aktywować dwa pakiety na 7 dni i jeden na 14 za łącznie 20zł (limit łącznie 120zł).
Limitów nie sprawdzimy 'szybkim’ krótkim kodem, ale można dokopać się do niego wchodząc do menu pod *111#.
Mały update: usługi są dostępne także dla abonamentów, zniżka 70% działa także na transmisję danych. W Play Fresh 1MB danych w roamingu (w EU) bez zniżki kosztuje 20zł, ze zniżką już tylko 6zł.
Update: Pytanie brzmi do kiedy jest ta usługa? Odpowiedz: na razie jest. Tutaj mamy wszelkie regulaminy: link. Nie ma terminu ważności promocji, tzn. mogą ją w dowolnym momencie odwołać, ale nie prawdą jest to, co usłyszała moja znajoma w jednym z punktów Play, że usługa była ważna tylko do końca wakacji (2011).

Zostaw odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.