Cena paliwa w Bydzi

Dzisiaj przejeżdżałem środkiem Bydgoszczy i zauważyłem cenę 3,64zł za litr Pb95! Co ciekawe średnia w polsce to 4zł/litr.

Myślałem, że taniej być nie może, ale przecież konkurencja wśród stacji w Bydzi jest ogromna. Z jednej strony Carrefour z cashbackiem 5%, z drugiej jest Auchan, który też daje cashback na swoją kartę skarbonkę, no i po środku stacje Neste, Lotos i inne.

Wykres cen paliwa Pb95 z ostatniego roku wg http://mrc.tychy.pl

Okazuje się, że stacja, która sprzedaje litr za 3,64 wcale nie jest najtańsza. Oficjalnie litr kosztuje 3,56zł na stacjach Neste (ul. Fordońska, Tałdykina i Wojska Polskiego). W Galerii Pomorskiej i Centrum Handlowe Glinki litr jest za 3,60zł ale oczywiście trzeba odjąć 5% jeśli ma się kartę cashback odpowiedniej sieci. Wtedy mamy chyba rekord w Polsce, bo cena wychodzi 3,38zł za litr!! Taniej chyba nie ma, prawda?

Szybko spojrzałem jak ma się cena najtańszej stacji benzynowej w Chojnicach, czyli Pks Chojnice. Tragedia, bo 3,80zł za litr. Jeszcze niedawno było to 4,10zł, pomimo, że w Bydgoszczy cena była poniżej 3,80zł. Ale to i tak mały narzut, bo jest stacja na środku Chojnic, koło McDonald’a (już nie pamiętam nazwy, bo zmieniają się one co 2 lata z oczywistych powodów [podatek]), w której to benzyna wciąż kosztuje tyle co 2 miesiące temu, czyli jakieś 4,11zł (sic!) za litr. I nie ma co liczyć nawet na 1% cashbacku.

Zapraszam więc do Bydzi po benzynkę, chyba się opłaci podjechać i zatankować 🙂

Zostaw odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.