KMPlayer – najlepszy do oglądania seriali z napisami

KMplayer, jest za darmo. Można go sobie ściągnąć z internetu, ale wchodzi on także w skład pakietu Total Commander Ultima Prime. TC UP jest to paczka programów, ogólnie do wszystkiego. Oczywiście jest w niej Total Commander, na którego powinno zakupić się licencję (po 30 dniach próby), ale reszta programów jest całkowicie za darmo.

KMplayey po odpalenia na WinXP
KMplayey po odpalenia na WinXP

Pierwszą rzeczą na nowych, czystych systemach Windowsowych jest oczywiście uruchomienie Internet Explorera i ściągnięcie normalnej przeglądarki (Firefox, Chrome itp.). Potem wystarczy taki pakiet programów (wersja 4.9 waży ok. 100Mb) i komputer może praktycznie wszystko, bo ma potrzebne do tego programy. Osobiście jest jeszcze kilka programów, które wolę od tych, które są w paczce, ale nie trzeba przecież wszystkich instalować lub używać. No ale wracając do tematu.

KMPlayer jest najlepszy do oglądania seriali z jednego powodu:

  • pozwala przewijać film do następnego napisu.

W praktyce oznacza to, że jeśli oglądamy jakiś nudny kawałek serialu i chcemy przewinąć do przodu, ale nie chcemy ominąć żadnego z dialogów, to wciskamy przycisk „>” i odtarzacz przewija nam film tam gdzie powinien.

Normlanie przewinięcie nawet o 5 sekund do przodu może spowodować że przeskoczymy ważną część dialogu. Jedno zdanie i można nie zrozumieć głównego wątku w odcinku. KMPlayer ponadto nie wymaga kodeków do otwarzania filmów (podobnie jak VLC), więc praktycznie oszczędza nam instalacji jakiś DivXów,  XViDów i innych śmieci.

Oczywiście można też cofnąć wciskając „<„.

Strona KMplayer’a to podobno http://www.kmplayer.com/, ale mnie tam odrazu przekierowuję na koreańską wersję forum programu. Być może gdzieś tam jest link do ściągnięcia. Ja tam zalecam ściąganie TCUP z polskiej strony http://www.tcup.pl.

Zostaw odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.