Millenium działa w IE6, ale nie działa w Google Chrome

Dzisiaj miałem tą przyjemność zalogować się do banku Millenium. Wow! Nowa szata graficzna. Pewnie dużo pozmieniali…
Niestety nie. Oprócz zmienionych CSSów, wszystko jest takie same! Wciąż nie można się zalogować za pomocą niektórych przeglądarek.

Jeśli spróbujemy się zalogować w Google Chrome to zobaczymy komunikat „Wymagana jest inna przeglądarka internetowa niż ta której używasz. Kontynuowanie procesu aktywacji jest niemożliwe.” Inna przeglądarka! Niestety nie piszą jaka…

Google Chrome

Okej, sprawdźmy jak jest pod Safari.

Apple Safari

Niestety jest tak samo. Teraz sprawdzimy pod Operą.

Opera

Niby jest ok. Eh IE8 w ogóle nie odpalam, bo wiem że informatycy właśnie pod IE robili tą stronę. Firefox też zostanie wpuszczony, wiem z doświadczenia.

Wiadomo, że Internet Explorer jest najgorszą przeglądarką, pewnie też najmniej bezpieczną. Z drugiej strony niestety jest najpopularniejszy, więc nic dziwnego że pod niego zrobiono stronę. Ale jeśli chodzi o banki to bezpieczeństwo tranzakcji internetowych powinno być na pierwszym miejscu. Odpalmy zatem najmniej bezpieczną przeglądarkę Internet Explorer 6 (bez dobrego szyfrowania) pod Windowsem XP i sprawdźmy czy nas wpuści…

IE6

Niestety tak! To samo z IE7 (bez hotfixów do zabezpieczeń) na WinXP:

IE7

Czyli wg informatyków z Millenium IE jest dobre, Firefox może być, Opera też… reszta jest bleee. Masz Chrome OS, to nie wejdziesz.. Masz Maca (bez Firefoxa) też nie wjedziesz. O iPhonie (przeglądarka Safari) też zapomnij. Bank nie wpuści Cię z iPhona chociaż strona wygląda identycznie jak na komputerze!

iPhone (Safari)

Oczywiście mając urządzenie z Windows Mobile i przeglądarkę Internet Explorer (dla Windows Mobile) możemy zalogować się do banku! To nic że strona nie wygląda za niczym. Serwer widzi IE i wpuszcza.

Windows Mobile (IE)

Ciekawe czy strona działa pod Androidem. Może ktoś sprawdzi? Przydałby się też test w Nokii z Symbianem 🙂

4 odpowiedzi na “Millenium działa w IE6, ale nie działa w Google Chrome”

 1. Sorki plugin zawiódł bo zmienia jedynie podpis chrome w javascripcie nie w httpheaders, ale jest inny 100% skuteczny sposób:
  Należy kliknąć prawym przyciskiem na ikonkę chroma i w polu Element docelowy dopisać:
  (…)\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\Application\chrome.exe” -user-agent=”Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.9.0.2) Gecko/20121223 Ubuntu/9.25 (jaunty) Firefox/3.8″

 2. Na symbianie (nokia e71) z Operą mini działa – na szczęście!
  Na „nokiowej” przeglądarce (w tym samym telefonie) widzimy komunikat o innej przeglądarce.

 3. Ja mam mozilla firefox 3,6 w windows 7 ale mam problem z poruszaniem się po stronie millenet, na dobrą sprawę strona otwiera się w całości i wszystko byłoby ok gdyby nie fakt wyskakującego co chwilę komunnikatu że dana przeglądarka „NIE POPIERA IMPORTU CSS”
  pomóżcie, co mogę zrobic?

Zostaw odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.