Łatwe zarządzanie stronami w Firefoxie 4

Nowa beta Firefoxa 4 (4.0b4) przyniosła bardzo fajną funkcję: grupowanie tabów, czyli otwartych stron w zakładkach. Teraz otwarte zakładki można w bardzo prosty i przyjemny sposób, za pomocą myszki, podzielić na grupy, a następnie przeglądać tylko wybraną grupę.
Zatem np. jeśli mamy takich zakładek otwartych 40, ale niektóre z nich dotyczą pracy, inne zabawy, a jeszcze inne czegoś innego, to możemy je podzielić na grupy. Wtedy przeglądając stronę która należy do grupy „praca” widzimy tylko inne zakładki z tej grupy. Pozostałe które są w innych grupach są ukryte.

Do wszystkiego służy mały przycisk po prawej stronie zakładek. Jego kliknięcie ukazuje jakie mamy grupy i z jakiś stron one się składają. Na pochwałę zasługuję wykonanie tego panelu zarządzania grupami. Wszystko można zrobić za pomocą myszki: aby stworzyć nową grupę wystarczy zaznaczyć obszar na tle, przenoszenie między grupami za pomocą przenieść i upuść. Miniaturki stron same dostosowują się do wielkości okien. Można też łatwo zmieniać ich kolejność.
Ogólnie duży plus i ułatwienie, szczególnie dla tych którzy lubią mieć po otwierane po parędziesiąt stron na raz 🙂

Jedna duża grupa
Dwie mniejsze grupy

Nie ważne ile bym dodał obrazków, najlepiej jest sprawdzić to samemu. Pomóc może także poniższy filmik (teraz jest już nowsza wersja, lepiej to wygląda moim zdaniem):

Do pozostałych nowości w FF4 należą AppTabs (zamiast zakładek są małe ikonki do Gmaila, Facebooka i czego tam chcemy) oraz Firefox Sync (podobna do Chromowego synchronizacja zakładek):

Zostaw odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.