Doładowania w Play przez ich stronę – plusy i minusy

Kolejny głupi pomysł od Play to możliwość doładowań przez ich stronę. Plusy:

  • dostajemy 10% więcej które można wykorzystać na rozmowy, smsy i mmsy

Dobra to tyle, teraz minusy:

  • doładowanie może dojść nawet do 24h po wykonaniu przelewu (ten sam bank) lub wpisania danych z karty – w praktyce doładowania wieczorem są realizowane następnego dnia rano. Wygląda to jakby każde doładowanie było ręcznie przepuszczane przez system.
  • faktury – aby dostać fakturę trzeba dane do niej wpisać po wykonaniu doładowania ale przed maksymalnie może upłynąć od tego czasu 7 dni. Zatem po doładowaniu trzeba pamiętać jeszcze, że chcemy fakturę i wrócić na stronę, ale dopiero gdy doładowanie zostanie zrealizowane (poprzedni punkt). Nie można za jednym razem wpisać danych doładowania i danych do faktury. To przecież byłoby zbyt intuicyjne!!
Na przypomnienie sobie o fakturze masz tylko 7 dni. Tak jest w regulaminie i tutaj na stronie szarą czcionką na białym tle!

Żeby było zabawniej Play sam nie realizuje swoich doładowań, ale korzysta z zewnętrznej firmy. Akurat w tym przypadku wybrał źle… Dla porównania na stronie blue.pl, którą obsługuję inna firma, też można doładować telefon, ale dochodzi ono w kilka sekund, zaś faktura generowana jest automatycznie po doładowaniu. Bonus też jest przyznawany, ale w inny sposób (cashback).

Jedna odpowiedź do “Doładowania w Play przez ich stronę – plusy i minusy”

  1. Ja na przykład nie trawię też tej ich strony. Kiedyś przez Google trafiłem sobie na stronę http://doładowanietelefonu.pl i mi się spodobała i tak już z niej korzystam. To jest zdaje się oparte na jakimś programie partnerskim, ale kit z tym. Ważne, że w maksymalnie kilka minut po opłacie mam już doładowane konto. Z faktur nie korzystam, ale jest tam zdaje się taka opcja też. No cóż, ogólnie to jak już odkryłem te internetowe doładowania, to nie kupuję więcej zdrapek i innych pierdoł.

Zostaw odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.