Play Fresh daje 10gr/min i 1gr/sms do wszystkich sieci

Oczywiście w pakietach:

1. Pakiet 600 SMSów do wszystkich za 6zł ważny przez 30 dni.

2. Pakiet 30zł za 10zł do wykorzystania na rozmowy, smsy i mmsy do wszystkich sieci.

Patrząc na pierwszy pakiet mamy koszt 1gr za SMSa. Jeśli weźmiemy drugi pakiet i fakt iż minuta rozmowy kosztuje normalnie 29gr za minutę, to mamy, że za 10zł mamy 30zł, a te 30 zł wystarczy na 30/0,29 minut (103 minuty). Ponieważ wydaliśmy tylko 10zł aby dostać 103 minuty, to koszt jednej minuty wyniósł 10/103 = 0,097 czyli prawie 10gr.

Minusy?

Ważność pakietu: 30dni.

Jeden pakiet na 30 dni. Skończy się pakiet? To i tak trzeba odczekać aż minie 30 dni od aktywacji by zakupić następny (warto zapisać sobie przypomnienie w kalendarzu). Z drugiej strony jeśli nie wykorzystamy go w 30dni, to mogą przepaść niewykorzystane minuty/smsy (można się przed tym zabezpieczyć, ale o tym niżej).

Żeby nie było minusów trzeba by przeskoczyć jakoś problem z terminem ważności:

Ogólnie z pakietami w PF jest tak, że najnowszy pakiet przedłuża ważność.

– pakiet złotówek: 30zł bonusu jest na tym samym terminie ważności, co bonus za doładowanie (przez stronę [10%] albo przy doładowanie za min. 90zł w programie doładowań [20zł]), a także na tym co bonus za polecenie znajomego ([15zł] za znajomego). Każdy taki pakiet dochodząc do konta przedłuża to co na nim jest o 30dni.

– smsy: doładowanie w profilu „SMSy do Wszystkich” daje określoną ilość smsów do wszystkich ważne przez n dni. To jest to samo konto co pakiet 600 smsów. Zatem doładowując za 30zł powodujemy że SMSy nie przepadają, ale są jeszcze ważne przez 30dni (i jest ich więcej).

– internet: mamy 3 pakiety (dla każdej ze stref), wszystkie dzielą ten sam termin ważności. Wystarczy aktywować je na zmianę. Jak kończy się pakiet 1GB to aktywować 500Mb. Potem jak kończy się 500MB to aktywować 1GB. Każde aktywowanie przedłuża termin o kolejne 30dni i dodaje się do tego co aktywowaliśmy poprzednim pakietem co powoduje, że można tak sobie nazbierać na później 🙂 To samo jest jeśli komuś poleciliśmy Play Internet i dostaliśmy za to pakiet.

Przed doładowaniem warto pamiętać aby spradzić czy mamy aktywny Program Doładowań o któym kiedyś tam pisałem.

Wszystkie pakiety można aktywować przez *111# albo bezpośrednio krótkim kodem, które spisałem tutaj.

Zostaw odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.